W ramach naszej witryny internetowej stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce cookie.

Rozumiem
Forum FORUM OGRODNICZE Strona Główna FORUM OGRODNICZE
Forum dla miłośników ogrodów - ogrodnicze

Kompostownik Strona glówna Internetowy Sklep Ogrodniczy Zaloguj Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum FORUM OGRODNICZE Strona Główna
GLEBA GLINIASTA

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM OGRODNICZE Strona Główna -> Wasze pomysły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MUNDEK48
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 11:17 am    Temat postu: GLEBA GLINIASTA Odpowiedz z cytatem

Mam działkę wielkości 0,4 h z domkiem parterowym o glebie gliniastej.Wykorzystuję trociny ze stolarnii po cięciu drewna iglastego i rozsypuję je przed zimą na caałym terenie gdzie tylko można.Mam problem czy popełniam jakiś bąd (drzewa iglaste obsypałem w okół omijam rośliny liściaste jak tylko mogę dodaję do kompostownika)proszę
oświecić mnie czy nie działam na własną szkodę.

MUNDEK48

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Chajd
Site Admin

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki temu gleba sięrozlużnia ,ale i nieco zakwasza.

Proponuję kupić wywrotkę ziemi kompostowej w Łodzi kosztuje 500 PLN
i przekopać ziemie z gliną .Gleba poprawi swoje własności

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MUNDEK48
Nowy użytkownik

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki z poradę -trociny mieszam z ziemią przywieziną i wapnem ogrodowym nie jestem chemikiem ale chyba to zapobiegnie zbytniemu zakwaszeniu.

MUNDEK48

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM OGRODNICZE Strona Główna -> Wasze pomysły Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: