Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 10:06 pm 
Nowy użytkownik

Witam wszystkich użytkowników. Mam nowo założony trawnik 2000m (wiosna 2011) i chciałbym się Was poradzić jak nawozić go tanio. Zastanawiałem się nad saletrą amonową w pierwszym etapie, a następnie w maju polifoska. Zasiana przez mnie trawa to Wembley.

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 30, 2012 12:48 pm 
Nowy użytkownik

Jeśli chodzi o nawożenie trawników to ja swój trawnik pierwszy raz nawożę wiosną i czynność tą powtarzam trzykrotnie. Nawóz, który stosuję ma wysoką zawartość azotu i niską fosforu. Ostatni raz nawożę go jesienią, ale na tyle wcześnie, żeby trawy nie wybujały przed zimą. Wtedy stosuję specjalny jesienny nawóz do trawników.

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2012 10:39 pm 
Nowy użytkownik

Dobry jest nawóz, który uwalnia się przez 3 miesiące. Zawsze zapominam jak sie nazywa, ale w centrach ogrodniczych jest dostępny. Tylko drogi.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2013 11:36 pm 
Nowy użytkownik

Najważniejszy jest termin pierwszego nawożenia azotem. Zależy to od pogody, ale zwykle przypada na przełom marca i kwietnia. Jeśli chcesz tanio, to możesz użyć nawozów rolniczych. Ważna jest odpowiednia dawka.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 12, 2013 12:59 pm 
Nowy użytkownik

Ja swój trawnik nawożę kilkakrotnie w ciągu roku. Staram się wybierać droższe nawozy dobrej jakości

Tytuł:
PostNapisane: So mar 23, 2013 1:23 pm 
Nowy użytkownik

[quote="autka"]Ja swój trawnik nawożę kilkakrotnie w ciągu roku. Staram się wybierać droższe nawozy dobrej jakości.

Bez obrazy, ale współczuję Twoje trawce. Podejście do pielęgnacji trawników jakie masz, a potwierdzają to zdjęcia, to przykład wielkiego braku wiedzy i "sadyzm"

Tytuł:
PostNapisane: So mar 23, 2013 1:28 pm 
Nowy użytkownik

Ogrodnik Sebastian napisał(a):
Najważniejszy jest termin pierwszego nawożenia azotem. Zależy to od pogody, ale zwykle przypada na przełom marca i kwietnia. Jeśli chcesz tanio, to możesz użyć nawozów rolniczych. Ważna jest odpowiednia dawka.

Jaka ma być dawka dla mojej trawy na przełomie marca i kwietnia?
Jakiego nawozu?

Tytuł:
PostNapisane: So mar 23, 2013 1:48 pm 
Nowy użytkownik

MaciekW napisał(a):
Dobry jest nawóz, który uwalnia się przez 3 miesiące. Zawsze zapominam jak sie nazywa, ale w centrach ogrodniczych jest dostępny. Tylko drogi.

Nawozy wolno rozpuszczalne czyli występujące w postaci ureaformu, potocznie zwanego spowolnionym azotem. Przeznaczone są dla amatorów, bez wiedzy i doświadczenia w nawożeniu trawników. Wszytko co ma nazwę handlową "100 dni", "długo terminowy nawóz", to daleko idąca komercja bez pokrycia w jakości zabiegu. Nawozów tych nie stosuje się też przy instalacjach nawadniających. Dobre nawozy to te, które rozpuszczą się w kilka minut, a ich efekt działania widoczny jest po 5-8 dniach. Można też nawóz aplikować fertygacyjnie wówczas efekt uzyskamy w ciepłe dni już po 24 godzinach. Aplikacja fertygacyjna, pozwala także unikać przesuszenia źdźbła trawy po koszeniu i wyrównywać przebarwienia jeśli takie występują.

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 08, 2013 1:16 pm 
Nowy użytkownik

Nawożenie jest oczywiście ważne, ale warto też pamiętać o tym, że trawniki potrzebują dużo powietrza - prozaiczne, a jednak często się o tym zapomina. Sama nie specjalnie mam rękę do kwiatów, dlatego przed domem mamy zwykły trawnik.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 12, 2013 11:49 am 
Nowy użytkownik

Nie zajmuję się ogrodem profesjonalnie, więc tak jak koleżana wyżej mam dużo trawy zamiast kwiatków. Próbowałam różnych nawozów i ten odpowiada mi chyba najbardziej! polecam ;) http://www.ogrodnicze24.pl/posypowy/925 ... 04146.html

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 13, 2013 9:27 pm 
Nowy użytkownik

Również stosujemy w domu ten nawóz:) też mogę go polecić, nie znam się tak dobrze na tym ale wydaje mi się bardzo dobry

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 20, 2013 5:14 pm 
Nowy użytkownik

Dobrym patentem podobno jest stosowanie drobnej ilości popiołu z kominka. Ciekawe czy istotne to jest też wtedy kiedy używamy kominkowego brykietu

Tytuł: trawnik
PostNapisane: N wrz 08, 2013 10:39 pm 
Nowy użytkownik

może poszukaj, tanich i sprawdzonych nawozów. Ja szukam takich dla mojego trawnika bo przydało by mu się nawożenie.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 28, 2013 5:36 pm 
Nowy użytkownik

Słyszałem, że nawozy Plagron są ok, ale jeszcze nie miałem okazji przetestować, może w przyszłym roku ;)

Tytuł:
PostNapisane: So gru 21, 2013 1:16 pm 
Nowy użytkownik

Też gdzieś słyszałem o Plagronie. Będę chciał go przetestować.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1