Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lip 07, 2009 7:37 pm 
Nowy użytkownik

W zeszłym roku kupiłem działkę. Teraz mam poważny problem, na całej powierzchni pojawiło się kilkadziesiąt kopczyków mrowisk.
Jak skutecznie walczyć z mrówkami ?
:cry:

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 1:05 pm 
Site Admin

Skutecznej metody nie znam

ten rok obfituje w mrówki.

Można tępić chemcznie np Mrówkofon ale to walka z wiatrakami
i działa tylko na 1 - 2 gniazda .

Należy mieć nadzieję ze w przyszłym roku będzie ich dużo mniej

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 12:07 pm 
Bywalec

Moim skutecznym i sprawdzonym sposobem na mrówki jest zalewanie mrowiska gorącą wodą. co prawda jest cały szereg środków do walki z nimi,ale nie korzystam. Wolę domowe metody.

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 1:03 am 
Nowy użytkownik

Jeśli chodzi o domowe sposoby na mrówki, to znam dwa. Pierwszy polega po prostu na ich wytruciu za pomocą proszku do pieczenia. Mianowicie mieszamy go z cukrem pudrem i posypujemy mrowisko. Mrówki na swoją zgubę zanoszą i cukier i proszek do mrowiska. Druga metoda jest bardzo eko. Przykrywamy mrowisko glinianą doniczką i pozostawiamy na ok 10 - 14 dni. Mrówki przeprowadzą się do wnętrza doniczki, mrowisko ulegnie "spiętrzeniu". Wtedy od spodu wsuwamy cienką deseczkę i całość przenosimy na nowe miejsce.

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 22, 2012 5:34 pm 
Nowy użytkownik

Na swojej działce też miałem ogromny problem z mrowiskami. Wszędzie były mrówki. Najgorsze jest to, że także na drzewach owocowych, co było uciążliwe latem przy zbiorze owoców. Zalewanie mrowisk gorącą wodą faktycznie pomaga na jakiś czas. Później zacząłem stosować taki środek przeciwko mrówkom ze znakiem stop na opakowaniu, który dostałem od sąsiada. Póki co problem z głowy. Zobaczymy co będzie dalej.

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 05, 2013 4:48 pm 
Nowy użytkownik

moja babcia stosuje na mrówki proszek do pieczenia,wysypuje nim dróżkę mrówek i ich gniazda i znikają.

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 10:38 am 
Nowy użytkownik

Dobrze wiedzieć Obrazek, że istnieje takie sposoby na mrówki, poza chemią oferowana w sklepach. na pewno wypróbuje patent z proszkiem do pieczenia.

Ostatnio edytowano Pn lut 10, 2014 3:03 pm przez Felicja, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 15, 2013 11:43 am 
Nowy użytkownik

Również nie znam 100% skutecznego środka :/ Trzeba próbować i mieć cierpliwość. Kto wie, może patent z proszkiem wypali :D

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 16, 2013 10:55 am 
Nowy użytkownik

My prowadziliśmy walkę z mrówkami i za pomocą wrzątku i mrówkogranu i proszku do pieczenia. Jeśli te owady polubią jakieś miejsce to ciężko je wyplenić. Ale zawsze można próbować. w moim ogrodzie jest dużo kamieni, pod którymi uwielbiają budować gniazda, więc raczej nie mam szans na powodzenie misji :-)

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 7:26 am 
Nowy użytkownik

Ojj mrówki to temat dłuuugi i ciężki. W moim ogrodzie co roku z nimi walczę, próbowałem już wszystkiego, ale ostatnio natknąłem sie na taką baterię wydająca zapach który je odstrasza. W mieszkaniu natomiast kładę płytkę przeciw owadom i mam spokój 4 miesiące.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 02, 2013 3:31 pm 
Nowy użytkownik

Mnie uratował ten środek http://www.ogrodnicze24.pl/na-owady-bie ... ol-24.html Polecam ! :)

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 11, 2013 10:15 pm 
Nowy użytkownik

Ja staram się zalewać je wrzątkiem, ale i tak po jakimś czasie wracają :/ Słyszałam kiedyś, że skutecznym środkiem jest borax, ale nigdy sama go nie stosowałam. Może ktoś z Was słyszał?

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 16, 2013 2:52 pm 
Nowy użytkownik

jeśli będzie potrzebna pomoc fachowców to sugerowałbym sprawdzić tutaj http://www.favore.pl/cat101011_dezynfek ... zacja.html[url][/url]

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 7:43 am 
Nowy użytkownik

Ja zazwyczaj sypię mrowiska proszkiem do pieczenia. Mrówki znikają na jakiś czas, ale później i tak wracają. Taka walka z wiatrakami... :?

Tytuł: Donice ogrodowe
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 3:54 pm 
Proszek do pieczenia? W sensie soda je odstrasza? A nie ma problemu z ziemią? Chciałbym coś wsypać w donice na ogrodzie, bo mi w nich mrówki urządzają autostrady, ale boję się zaszkodzić roślinom...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1