Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 6:15 pm 
Nowy użytkownik

wie ktos z was gdzie mozna zobaczyc jakiegos fociaka jak gesto sciac trawe? nie chce dac za malo wiec siałem wedlug uznania i puki co mam zasiane 1/3 powierzchni a z 9kg zostalo mi 4kg wiec z tego wynika ze chyba przesadzam bo na 150m2 pisze ze sieje sie 2-3kg a ten teren ma nie wiecej niz 150 a ja juz posialem na to z 5kg

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 31, 2006 9:18 pm 
Site Admin

Witaj

Niestety nie mam fotki, lecz kilka rad.

Jeśli chcesz mieć szybko w miarę gęsty trawnik to wcale nie przesadzasz z ilością nasion. Ja zawszę siałem z ręki choć są już w sprzedaży siewniki ręczne co to w miarę równomiernie sieją, a nie są drogie - ok 50 PLN.

Po drugie pamiętać ,aby siać gęsto na krawędziach trawnika. Ważne dla efektu.

Nawet jeśli początkowo będzie Ci się wydawać że gdzieś jest mało trawy poczekaj aż się rozkrzewi i wzejdą wszystkie nasiona - niektóre mają kilka tygodni opóźnienia ;).

BARDZO WAŻNE jest aby bardzo delikatnie i punktowe przykrywać nasiona ziemią. Widziałem kiedyś jak ktoś przegrabił zasiany trawnik grabkami tak, że ściągnął nasiona w jedno miejsce i miał trawnik z kilkoma pustymi placami.

Istotne też delikatnie podlewać !!! Można podlewając silnym strumieniem wypłukać masę lekkich nasion.

No i pierwsze koszenie, o ile wogóle, (bo już dość późno ale to zależy od tempa przychodzenia jesieni) to bardzo bardzo ostrą kosiarką lub kosą i wtedy gdy gleba nie jest zbyt wilgotna. Młoda trawa ma słabe korzenie.
Kiedyś zakłądając trawnik przy pierwszym koszeniu 1/4 trawy została wyrwana z korzeniami.

No to tyle takich podstawowych porad z mojej strony:)

Ale się rozpędziłem a pytałeś tylko o gęstość siewu.

Jeszcze moment i bym napisał coś co robić ze skoszoną trawą - oczywiście skompostować :).

Pozdrawiam
Chajd :kwiat:

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 31, 2006 9:36 pm 
ok dzieki ;]
zrobilem innym sposobem zeby nie siac takiej ilosc, mianowicie wziolem zwykle sitko i teraz o polowe mniej poszlo nasion niz wczesniej ;]

Co do przykrywania ziemią to ja robie tak ze sitem do przesiewania piasku sypie na nasiona piaskiem a potem dosc mocno uklepuje ziemię
(wziolem stary przod od szuflady, nadaje sie idealnie no ale ręką też sporo ubijac musze. denerwuja mnie tylko te nierownosci w ziemi ale jak trawa wyrosnie to i tak nic nie bedzie widac, ewentualnie w przyszlym roku na wyrosnietą trawe posypie w te miejsca ciut ziemi.

podlewac nie musze bo codziennie na szczescie dla trawy nie dla mnie bo mi to opoznia sianie a w niedziele juz wyjeźdzam na miesiac z Polski wiec czas nagli.
kosic w sumie w tym roku nie trzeba bedzie a z tymi ostrymi nozami to masz racje bo czytalem ze wyrywa sie trawe z korzeniami

pozdrawiam ;]

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 19, 2010 12:26 pm 
Site Admin

Jeszcze warto siew trawy rozpocząć w okresie -kwiecień maj lub jesienią wrzesień październik.

Spotkałem się z opinią, iż siew jesienny jest korzystny bo młoda trawa ładnie rośnie jesienią przy deszczowych dniach a następnie wiosną ( okres mokry kiedy gleba jest dość dobrze nawodniona a słońce jeszcze tak nie wysusza.

Sianie trawy to jedno ale utrzymanie ładnego trawnika to często jest wyzwanie.
Jak już się wszystko uda to nic tylko cieszyć oko i zapełniać kompostownik ;)

Chajd :kwiat:

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 11:56 am 
Bywalec

Ja swoja trawkę siałem właśnie na okres wrzesień-październik. Przy odpowiednim nawożeniu już na wiosnę można cieszyc się ładną zieloną trawką. Ale fakt,że pielęgnacja trawnika to nie lada wyzwanie.

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 1:08 am 
Nowy użytkownik

Przy siewie trawy bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń producenta. Zbyt gęsta trawa oczywiście szybko się zazieleni, ale później zaczną się kłopoty. Przede wszystkim trawnik będzie ciągle przesuszony, gdyż rośliny płytko się korzenią a każda swoją porcję wody potrzebuje.

PostNapisane: Pt lip 24, 2015 12:34 pm 
Nowy użytkownik

Jak będziesz kupował trawę w dobrych miejscach, gdzie pracują kompetentne i miłe osoby to na pewno Ci doradzą. Mnie zawsze dobrze kupuje się w sklepie Gardenflora.pl Co ważne ceny są też korzystne – często w cenach hurtowych.

PostNapisane: Pn wrz 07, 2015 11:37 am 
Nowy użytkownik

Na sam początek warto dobrze dobrać trawę do danego podłoża, bo na na naszym rynku mamy wiele rodzajów nasion traw i wszystko w rezultacie zależy od nasion jaka gęstość na jaką powierzchnię.

Strefa czasowa: UTC + 1