Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 14, 2013 11:54 am 
Nowy użytkownik

Mam w ogrodzie spory trawnik, na którym chciałabym wykonać takie miejsce do wypoczynku. Kupiłam już fajne mebelki ogrodowe, ale mam jeden kłopot. Nie chciałabym ich stawiać bezpośrednio na trawie - z czego wykonać taką równą podstawę - taki niby taras w środku ogrodu, żeby meble stały prosto?

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 16, 2013 10:48 am 
Nowy użytkownik

To wszystko zależy od tego, jakie masz na to fundusze. Podłogę możesz ułożyć z takich drewnianych podestów, dostępnych w każdym markecie budowlanym, są tez deski z drewna egzotycznego, które pięknie prezentują się w kontraście z zielenią. Jeśli chcesz mieć podłogę na lata, proponuję to miejsce albo wybrukować, lub wyłożyć kamieniem. Pełna dowolność. Ja mam taras i ścieżki wykonane z kamienia rzecznego zatopionego w cemencie. Jest przepiękna. Tylko zawsze pamiętać musisz o zabezpieczeniu.Do kamienia sa specjalne preparaty, które powodują nieprzyjmowanie "plam" i wilgoci. Kamień prezentuje się zjawiskowo, a Ty nie masz obaw przed rozlaniem soku lub innych rzeczy.

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 12:01 pm 
Daynerys zrodzona z burzy ;)

A co do podłoża - ja raczej polecałbym położyć sobie kawałek tarasu, zawsze to przyjemniejsze niż beton. Gdy zdecydujemy się na takie deski tarasowe, to również w czystości łatwiej utrzymać - starczy zamieść zgodnie z kierunkiem ryfli. A będzie można spokojnie usiąść nawet bezpośrednio na nim, czy przejść się bosą stopą.

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 20, 2013 5:15 pm 
Nowy użytkownik

Świetna jest zwłaszcza altanka, najlepiej gdy ma jakiś grill albo kominek w pobliżu ;)

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 3:27 pm 
Nowy użytkownik

Mój mąż zbudował altankę, ale my kupiliśmy krzesła z technorattanu takiego ciemnego koloru. Są świetne, bo mozna na nich spokojnie sobie posiedzieć i poczytać książkę. Jak chcę sie poopalać w ogrodzie to mam do tego leżak. Jak przychodzą znajomi i jest ładna pogoda, to kawka, ciasteczko i do altanki. Uwielbiam to. Jak pada to już nie bardzo mam ochotę tam chodzić:)

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 02, 2014 9:43 am 
Nowy użytkownik

Taką sztywną podstawę można kupić w sklepie z artykułami ogrodniczymi. Tylko należy zadbać o równą nawierzchnię.

PostNapisane: Pt sie 12, 2016 6:01 pm 
Nowy użytkownik

Jeśli ktoś szuka bardzo dobrej jakości mebli to ja kupowałam

Ostatnio edytowano Wt sty 31, 2017 7:38 pm przez karolina_61866, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re:
PostNapisane: Wt sty 31, 2017 7:37 pm 
Nowy użytkownik

Diana napisał(a):
Świetna jest zwłaszcza altanka, najlepiej gdy ma jakiś grill albo kominek w pobliżu ;)

tutaj http://www.geisser.pl/altanki-ogrodowe/ proponują wybór altanek o różnorodnej konstrukcji, zbudowanych na planie kwadratu, prostokąta lub innych wielokątów foremnych. Wymiary altan, kształt, kolorystyka, a także inne detale architektoniczne są dobierane indywidualnie do potrzeb klienta. Każdorazowo projekt jest szczegółowo omawiany, aż do osiągnięcia optymalnego rezultatu.

PostNapisane: Wt lut 07, 2017 9:42 pm 
Nowy użytkownik

Powiedzcie mi jak to jest z altankami, trzeba mieć zgodę na postawienie czy można tak o postawić? Muszę się w pomocy drogowej http://kglogistyka.pl/ zapytać czy jest szansa, że pomoże mi Pan w przetransportowaniu takiej altanki.

Ostatnio edytowano Wt maja 23, 2017 10:25 am przez ewa.kopia, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Cz lut 09, 2017 10:24 am 
Nowy użytkownik

Możesz postawić. Jednak musisz brać też pod uwagę sąsiadów, którym może się nie podoba, że altana stoi za blisko ich płotu.
Warto pooglądać zdjęcia istniejących i projekty nowych altan by mieć jakąś wizję. Sporo jeżdzę po Polsce i widzę, że ludzie mają tendencję do budowania altan ciężkich, masywnych, obudowanych (niektóre na fundamencie). To ma być przecież miejsce wypoczynku, relaksu na świeżym powietrzu. Altana nie może dominować nad ogrodem i wyglądać jak bunkier.

PostNapisane: Wt kwi 25, 2017 9:30 am 
Nowy użytkownik

Myślę, że nie ma żadnych obwarowań prawnych jeśli chodzi o ustawianie altan. No chyba, że ma to być mini dom z fundamentami, wtedy to pewnie inna bajka :)

PostNapisane: Pt kwi 28, 2017 12:50 pm 
Nowy użytkownik

A nie lepiej zrobić jakby podłogę z desek kompozytowych? Zajrzyj sobie na http://krainatanca.com.pl/idealny-ogrod/ i poczytaj o ciekawych rozwiązaniach, żeby nie przesadzić z ingerencją w naturę. :)

Strefa czasowa: UTC + 1