FORUM OGRODNICZE
http://forum.kompostowniki.pl/

Zabezpieczenia przed kretami i nornicami
http://forum.kompostowniki.pl/viewtopic.php?f=9&t=1069
Strona 1 z 1

Autor:  sklepowad [ Cz mar 21, 2013 8:43 am ]
Tytuł:  Zabezpieczenia przed kretami i nornicami

Kret i nornica. Jedno z najbardziej denerwujących stworzeń - szkodników na naszych posesjach, a szczególnie w zadbanych ogrodach. W zasadzie jeszcze kilka lat temu przegrywaliśmy walkę z tymi gryzoniami. Jednak czas się zmienił. W obecnej dobie mamy sporo trutek, preparatów i odstraszaczy przeznaczonych do totalnej walki z tymi niszczycielami. Niestety jak to w życiu - czytaj Handlu bywa że wiele z nich a nawet większość jest nieskutecznych i dajemy się nabierać zakupując szczególnie odstraszacze dźwiękowe. Równie dobrze możemy jak nasi dziadkowie powkładać puszki po piwie lub butelki na druty a efekt będzie dokładnie ten sam - czyli prawie żaden a, a jeżeli już to na dzień lub dwa. Kret i nornica są bardzo namolnymi zwierzątkami szczególnie jeśli na naszej posesji występują całymi rodzinami. Prawie pewne że znowu wrócą. Jedynym skutecznym sposobem jest zastosowanie trutek biobójczych. Wbrew pozorom i ogólnie panującej opini możemy na własnej posesji zgodnie z prawem wytruć całą populację tych stworzeń. Niedozwolone natomiast jest robienie tego poza obrębem własnego ogrodu np na terenach otwartych. Stosując trutki mamy około 90 procent szans na pozbycie się gryzoni.

Autor:  kari_donsion667 [ Śr cze 12, 2013 2:07 pm ]
Tytuł:  Jak pozbyć się kreta

Ja pozbyłam się kreta w moim ogrodzie. Tu znajdziesz rady: http://www.wymarzonyogrod.pl/pielegnacj ... 14_30.html
Jeśli macie inne rady na pozbycie się kreta to z chęcią je poznam.

Autor:  marek1988 [ Cz cze 13, 2013 10:43 am ]
Tytuł: 

Jednym ze sposobów może być utopienie kreta, wkładamy wąż ogrodowy w kretowisko i odkręcamy wodę.

Autor:  pawelp29 [ Pt cze 21, 2013 8:21 am ]
Tytuł: 

Nie no trzeba to zrobić zgodnie z naturą, kret przeciez nie wie że jest na czyjejś prywatnej posesji, równie może myslec ze twoj ogród to łąka. Zainwestuj lepiej w jakąś baterię dźwiękową która go odstraszy - za zabicie kreta grozi wysoka kara!

Autor:  GosiaZar [ So lip 20, 2013 10:13 am ]
Tytuł: 

polecam taki odstraszacz http://www.ogrodnicze24.pl/na-krety-i-n ... 51068.html

Autor:  ania345 [ Pn sie 05, 2013 7:49 am ]
Tytuł: 

My na swojej działce zamontowaliśmy w ziemi bardzo gęstą siatkę. Wkopaliśmy ją tuż koło ogrodzenia. Najwięcej jest jej z tej strony, z której przychodziło najwięcej kretów. Teraz jest już spokój :)

Autor:  Krzysiek2 [ N wrz 08, 2013 10:42 pm ]
Tytuł:  Trawniki

Moim zdaniem, jedynym i sprawdzonym sposobem na krety są siatki. Ja korzystam i siebie i póki co mam spokój. Nie ma lepszego sposobu.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/