Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lip 21, 2012 11:27 am 
Nowy użytkownik

Witam serdecznie,
bardzo proszę o poradę.
Wiosną posialiśmy trawę w ogrodzie, gdzie wcześniej rosły warzywa. Niedawno zaczęto budowę bloków, więc zrezygnowaliśmy z prowadzenia ogrodu na rzecz trawy. Staraliśmy się dobrze oczyścić ziemię, przekopaliśmy i posialiśmy trawę z Iławy. Po jakimś czasie dosialiśmy. Może nie była idealna, ale tez nie wyglądała najgorzej, lecz to co się dzieję z nią teraz widac na załączonych miejscach. Trawa żółknie i wysycha. Dodam, ze przy dosiewa nawieźliśmy i dosypaliśmy lepszej ziemi. Początkowo żółte plami były miejscami, lecz teraz atakują całą działke, trawa strasznie się przerzedziła i schnie. Miejscami jest bardzo płytko ukorzeniona, że bez wysiłku można ją wyjąć z korzeniami.

Bardzo proszę o poradę, czy da się jeszcze to odratować?
dodam, że trawę podlewaliśmy w miarę regularnie, ostatnio ciągle pada, więc ziemią się porządnie napiła, a dziś po skoszeniu się załamaliśmy ( zdjęcia)
Nawóz jaki użyliśmy to Substral długo działający.( do 180 dni)
Jakiś czas temu rozstawiliśmy trampolinę, a po kilku dniach pod nią trawa wyschła, przerzedziła się i umarła.

Dodam jeszcze, iż trawa usycha w miejscach gdzie wcześniej była bardzo gęsta i ładna. Na początku zakupiliśmy podkaszarkę, po skoszeniu nie zebraliśmy trawy i tam gdzie leżała skoszona trawa, w tych miejscach uschła, lecz z tym się pogodziliśmy. Zakupiliśmy kosiarkę i mimo,że na trawniku nie pozostaje nawet jedno źdźbło dzieje się z nią coraz gorzej.

http://imageshack.us/photo/my-images/401/dsc0336g.jpg/
http://img4.imageshack.us/img4/6551/dsc0337xi.jpg
http://img3.imageshack.us/img3/9545/dsc0338lx.jpg
http://img96.imageshack.us/img96/6905/dsc0340we.jpg
http://img404.imageshack.us/img404/4381/dsc0342n.jpg

Tytuł: Rada
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 9:38 am 
Nowy użytkownik

Witam serdecznie ponieważ mieliśmy już wiele zapytań na ten temat polecam zapoznanie się z linkiem, mam nadzieję iż pomoże to pani w uratowaniu swego zielonego dywanu :)
http://www.miejskiogrodnik.pl/porady/idealny-trawnik

Pozdrawiam JOwita

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 02, 2012 9:54 am 
Nowy użytkownik

ja myślę, że przyczyna leży w glebie, źle zostały dobrane skąłdniki mineralne na potrzeby roślin, nie mam teraz czasu się rozpisywać, lecz zdecydowanie myślę, że porblem polega na zmianie zawartosci soli mineralnych w glebie

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 06, 2012 11:09 am 
Nowy użytkownik

Towers napisał(a):
ja myślę, że przyczyna leży w glebie, źle zostały dobrane skąłdniki mineralne na potrzeby roślin, nie mam teraz czasu się rozpisywać, lecz zdecydowanie myślę, że porblem polega na zmianie zawartosci soli mineralnych w glebie

dokładnie, każda roślina ma inne wymagania glebowe

PostNapisane: Wt sie 20, 2013 9:03 pm 
Nowy użytkownik

Może gleba a może nie takie nawadnianie trawnika?
Może watro zagłębić się w tym temacie?

PostNapisane: Śr sie 21, 2013 12:51 pm 
Nowy użytkownik

Dobrym patentem jest stały zautomatyzowany system natryskowy. Uważać trzeba tylko aby nie podlewało nam codziennie mebli ogrodowych, altany czy tarasu. Nawet najlepiej zakonserwowane drewno będzie miało problem gdy będzie codziennie kilkukrotnie zraszane wodą. Chyba tylko deski kompozytowe by coś takiego zniosły.

Tytuł: Trawniki
PostNapisane: Pn wrz 23, 2013 10:38 pm 
Nowy użytkownik

ja tez zastanowiłbym się nad nawadnianiem trawnika, kompostownik to nie wszystko.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 29, 2014 7:08 pm 
Nowy użytkownik

ja bym polecił oczyszczenie gleby z sól mineralnych, bo one nigdy dobrze nie służą rośliną, spróbuj firmy ghe. u mnie dały radę. chociaż masz jeszcze czas na wybór, pewnie z jakieś 3 miesiące :P

Tytuł:
PostNapisane: So maja 31, 2014 10:24 pm 
Nowy użytkownik

Myślę, że cały problem jest w glebie. Gdy rosły tam warzywa gleba była niedobra dla trawy. Musisz zmienić glebę odpowiednio zakwaszoną do trawy.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 04, 2014 1:14 pm 
Nowy użytkownik

No nie wszystko rośnie na nie wszystkich glebach

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 12, 2014 1:44 pm 
Nowy użytkownik

Też mieliśmy podobny problem. Pomogło "dosianie" trawy, podanie nawozu do trawnika i regularne zraszanie. Czasem przed takimi zabiegami warto oddać próbkę gleby do badania - wówczas konkretnie wiadomo, czego w niej brakuje.

PostNapisane: Pn mar 02, 2015 10:49 pm 
Nowy użytkownik

Na zdjęciach wygląda na zagłodzoną. Schnie tam gdzie najlepiej rosła itd. Po prostu przy szybkim wzroście wyjałowiła glebę. To zielone co po skoszeniu wyrzucacie na kompost musi się z czegoś brać. :)

PostNapisane: Pt sie 11, 2017 8:16 am 
Nowy użytkownik

U mnie trawa rośnie "plackami" i nie wiem już kompletnie co z tym zrobić. Dosiewałam, nawoziłam, dosypywałam ziemię i nic. Chyba zostaje mi całkowite przekopanie tego wszystkiego.

PostNapisane: Śr sie 30, 2017 9:12 pm 
Nowy użytkownik

U mnie pomogło regularne nawożenie i mocniejsze zraszanie, zmieniłam jednak nawóz na substral, o wiele lepiej zadziałał niż poprzedni. Dosianie trawy też jest dobrym pomysłem.

PostNapisane: Śr wrz 27, 2017 12:46 pm 
Nowy użytkownik

U mnie również trawnik nie jest w najlepszym stanie. Może tez pomyśle o jakimś nawozie...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1