Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sty 12, 2006 6:28 pm 
Mam oczko wodne, w który choduje karasie ozdobne, małe i duże. Zauważyłem późna jesienią że znikaja z oczka rybki, a nie które sa pogryzione. Pytam się was co to może byc za drapieżnik i jak go się pozbyć. Zauwazyłem małą jakby mysz która pływała pod woda , czy to ona powoduje ginięcie ryb i pogryzienie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 26, 2006 1:28 pm 
To może być zaskroniec; sam miałem takiego gościa i objawy były podobne. Metoda na niego????????????? Hmmmm. zgadnij.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 27, 2006 8:22 pm 
Bywalec

takie straty powoduje karczownik (Arvicola terrestris).
Gryzoń wodno - lądowy. Buduje korytarze na lądzie i pod wodą. Poluje na to co pod ziemią i pod wodą.
Bardzo trudny do wytępienia.
Sprawdź, czy widać wzruszoną ziemię i niewielkie kopczyki w ogrodzie.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 27, 2006 2:17 pm 
Nowy użytkownik

Tym powyższym gościem to byłem ja...

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 29, 2012 9:51 am 
Nowy użytkownik

To naprawdę może być ten karczownik? Jak się go pozbyć?

PostNapisane: Pn sie 26, 2013 4:02 pm 
Nowy użytkownik

Wytępić bydle bez litości :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 13, 2013 9:24 am 
Nowy użytkownik

Moim zdaniem to właśnie może być ten karczownik ... Miałam takie małe stwory w swoim ogrodzie. Nie wiedziałam jak je wytępić. Na szczęście kiedyś same sobie poszły.

Tytuł:
PostNapisane: So maja 31, 2014 10:31 pm 
Nowy użytkownik

Jeśli znikają rybki to w pobliżu oczka musi być jakiś drapieżnik, musisz go wytępić.

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 11, 2014 4:03 pm 
Ja miałam kiedyś malę oczkow wodnę w formie sawu i wpuściłam tam karpia i kilka małych rybek - to je zjadł. A potem musieliśmy go wyłowići sami go zjedliśmy.

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 8:34 am 
Też coś mi zjada rybki z oczka wodnego,ale przyszedł Pan,pokazał karty plastikowe z nazwą firmy i tym czym się zajmmuje.Wytępił tego stwora.

Ostatnio edytowano Cz sty 22, 2015 10:07 am przez Chajd, łącznie edytowano 1 raz
podlinkowanie

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 26, 2014 10:52 am 
Nowy użytkownik

U mnie było to samo, niestety to był kot sąsiadów. Zrezygnowałam z karasiów. Sąsiedzi są dość nieprzyjemni więc o jakiekolwiek porozumienie nie ma co walczyć...

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 29, 2014 11:01 pm 
Nowy użytkownik

A może to jakaś kuna albo ptak drapieżny? Ja w oczku mam żółwia, właściwie miałam przez wiosnę i lato, jedynym szkodnikiem u mnie w ogrodzie jest turkuć ...

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 24, 2014 11:55 am 
Nowy użytkownik

Hippoling napisał(a):
U mnie było to samo, niestety to był kot sąsiadów. Zrezygnowałam z karasiów. Sąsiedzi są dość nieprzyjemni więc o jakiekolwiek porozumienie nie ma co walczyć...

Najprawdopodobniej jest to przyczyna leżąca w kocie, które w nocy lubią buszować. Jednak są pewne techniczne możliwości na odstraszenie kotów są na rynku odstraszacze.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 26, 2014 4:32 pm 
Nowy użytkownik

Na kota podobno bardzo mocna działa pieprz, jeśli nie chce się aby kot wskakiwał np na meble to należy je (tak słyszałam) lekko posypać właśnie tą przyprawą, może sprawdzi się również przy oczku. Posadzenie pieprzu może coś da lub może są jakieś inne rośliny, które zniechęcają / odstraszają kota. :roll:

Tytuł: Re:
PostNapisane: Cz sty 22, 2015 1:38 pm 
Nowy użytkownik

lilianna napisał(a):
Na kota podobno bardzo mocna działa pieprz, jeśli nie chce się aby kot wskakiwał np na meble to należy je (tak słyszałam) lekko posypać właśnie tą przyprawą, może sprawdzi się również przy oczku. Posadzenie pieprzu może coś da lub może są jakieś inne rośliny, które zniechęcają / odstraszają kota. :roll:

Takie podsuwanie pomysłów "sadystów" nie będzie tolerowane. Są specjalne preparaty do odstraszania zwierząt. Proponuję wciągnąć sobie kilka gram pieprzu a później opisać efekt na forum.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1