Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lip 02, 2008 9:04 am 
Nowy użytkownik

Witam

Mam dylemat, co prawda sezon w pełni ale ja dopiero teraz mam zamiar zakupić sprzęt do trawniczka...Może opiszę trochę jak ta moja działka wygląda..no więc do koszenia mam około 50m2, teren bez dołków, wzniesień...uskoków...no zdarzają się oczywiście jakieś dołki ale to sporadycznie, zazwyczaj przy drzewkach owocowych, acha no i mam problem z koszeniem rowu...rynienkowaty kształt skutecznie mnie męczy podczas koszenia...szukam właśnie czegoś elastycznego, sprzętu, który nie boi się wysiłku i jest elastyczny jeżeli chodzi o dopasowanie do ukształtowania terenu. Poza tym kosiarka ma mi starczyć na parę ładnych lat, sprzęt jaki mnie interesuje musi być mało awaryjny no i przede wszystkim skuteczny w momencie kiedy pojawią się ewentualne zaniedbania i trawka odrobinę podrośnie Razz

Mam nadzieję, że te dane pomogą Wam w wyborze sprzętu dla mnie..albo chociaż utorują mi drogę do wyboru odpowiedniej kosiarki...Zakup planuję Poprzez internet, chociaż nie do końca jest to prawdą. Dlatego, że mieszkam w okolicach Krakowa, a znalazłem na allegro Pana, który sprzedaje właśnie kosiarki i inne rzeczy do ogrodu i nie tylko. Podaję link do sklepu internetowego ;

http://www.centrummaszyn.pl/?p=p_5&sName=kosiarki

Już przefiltrowałem na kosiarki ;p

Pewnie zapytacie dlaczego skoro mam blisko to nie poproszę o pomoc sprzedawcy ? Odpowiedź jest prosta...wiadomo jak to sprzedawca, nie mam nic do niego...ale każdy chce sprzedać po prostu swój sprzęt i zarobić...nie dziwie się...ale chciałbym też poznać Wasze opinie.

Chciałbym Was też zaprosić do pewnego rodzaju zabawy
Proszę Was o przejrzenie oferty sklepu i wybranie trzech modeli kosiarek, które byłyby dla mnie odpowiednie na podstawie wyżej przedstawionych kryteriów...Wtedy ja podam swoje typu i z pośród trzech medalistów, wspólnie wybierzemy zwycięzcę....

Trochę zielony jestem w temacie i potrzebuje pomocy, na którą liczę.

Dzięki z góry

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 23, 2008 10:24 am 
Site Admin

Witam
50 m kw to niedużo

do koszenia rowu to powinna być jak najmniejsza maszyna co by z nią zbytnio nie walczyć wagowo

Poza tym może i napęd by się przydał
Wszystki które podałeś to wyższa półka

Zatem każda będzie ok
Chajd

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 11, 2011 11:29 am 
Nowy użytkownik

Zwróc uwagę, żeby kosiarka nie była zbyt ciężka, bo jeśli będziesz chciał dotrzec do bardziej wymagających miejsc, będzie Ci trudno. Przyjrzyj sie także silnikowi, bo to on ma pociągnąc całą pracę.

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 23, 2012 9:01 am 
Nowy użytkownik

Tak, 50m2 to bardzo niewiele, najlepiej lekka kosiarka spalinowa. Moc również nie musi być ogromna, jeśli trawnik będzie pielęgnowany w miarę regularnie - po prostu to będzie taka maszyna do kosmetyki. Co do rowu - można pomyśleć o kosie spalinowej, moze to być rozwiązanie dużo łatwiejsze.

A tu jeszcze taki żarcik: http://www.sogest.pl/images/humor/row_kosiarka.JPG :D

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 10, 2012 10:59 am 
Nowy użytkownik

posiadam model Marki Stiga http://www.nokaut.pl/kosiarki-spalinowe ... 3-s-b.html i jestem w pełni usatysfakcjonowania. trawnik mam naprawdę duży, więc praktycznie w sezonie jest używana codziennie i sprzęt sprawdza się doskonale

Strefa czasowa: UTC + 1