Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: opryskiwacze
PostNapisane: N lip 02, 2006 8:45 pm 
Bywalec

jaki opryskiwacz warto używać do opryskiwania czy o pojemności mniejszej, czy większej? A może to obojętne?
Czy po oprysku zostaje wam ciecz, czy wykorzystujecie ją do końca "na siłę"?
Może pochwalicie się swoimi opryskiwaczami.
Ja np. używam o pojemności 5 l. Nie mam problemu ze zlewaniem reszty zawartości. A przecież środki oprysku są bardzo drogie.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 06, 2006 9:13 am 
Site Admin

Osobiście używam 5 litrowego opryskiwacza. Choć nie zawsze rozrabiam roztworu całe 5 litrów. A jeśli chodzi o nadmiar to mam taki układ z sąsiadem, iż wchodzę na jego działkę i daję mu darmowe opryski :).

Moim zdaniem warto przygotować mniej roztworu do oprysków a jeśli zabraknie to warto "dorobić" potrzebną ilość.

Chajd :kwiat:

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 07, 2006 8:49 pm 
Bywalec

masz rację ale tak nie do końca.
Obecnie trzeba się trochę natrudzić aby sporządzić tyle preparartu cio potrzeba a i tak nie wiemy, czy nam go wystarczy. Sąsiadów też ma się różnych. Idealnie to tak jak piszesz.
Ale nie wszędzie. Za to preparaty bardzo drogie. Buteleczka preparatu 25mg - 50 mg kosztuje od 6 do 15 zł.
Opryskiwacze też coraz precyzyjniejsze. Ostatnio nawet można wtryskiwać preparat p/ko pędrakom w grunt specjalną lancą.

PostNapisane: N sie 27, 2006 10:46 pm 
Bywalec

czy ktoś już coś takiego stosował?
lanca doglebowa RSG100 i RSG100K – produkcji Marolex

Zastosowanie:
Przy zwalczaniu szkodników glebowych (pędraki chrabąszcza majowego, opuchlaków, ogrodnicy niszczylistki, turkucia podjadka, komarnicy obrączkowej, rolnicy szkółkówki, osiewników /drutowce) i innych w terminach ich występowania w szkółkach, uprawach kontenerowych, sadach parkach i ogrodach i działkach, oraz tam gdzie zastosowano maty szkółkarskie w celu wyeliminowania zachwaszczenia.

Do bezpiecznego wprowadzania doglebowego preparatu nicieniowego LARVANEM
Do nawożenia dokorzeniowego drzew i krzewów nawozami płynnymi, wprowadzania żelów poprawiających właściwości systemów korzeniowych oraz grzybów mikoryzowych. Do nawozów płynnych tam gdzie ich aplikacja jest utrudniona.

Lancę można też wykorzystać do nawożenia oraz do likwidacji szkodników pod warzywami np. pomidorami, papryką, dyniami i bylinami roślin ozdobnych

Przeznaczona dla profesjonalnego stosowania z opryskiwaczami serii Titan oraz dla działkowiczów z serią Profession, Hobby, Industry, Profession Plus, Dis.infector.

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 02, 2012 12:20 pm 
Nowy użytkownik

Nie, nie stosowałam tego. http://tunele-foliowe.pl/produkty/oprys ... isnieniowy,

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 25, 2012 8:09 am 
Nowy użytkownik

Teraz lidl ma dobre promocje na ten sprzęt. Polecam!!!

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 1:35 pm 
Nowy użytkownik

Ja mam taki ciśnieniowy opryskiwacz, ale tylko dlatego, że taki dostałam. Ogólnie jestem z niego zadowolona, ale czasem się zastanawiam, czy potrzebny mi aż tak potężny sprzęt. Generalnie mi się z nim dobrze pracuje

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 16, 2013 10:58 am 
Nowy użytkownik

według mnie, pojemność opryskiwacza przede wszystkim powinna zależeć od powierzchni, z jaka mamy do czynienia przy opryskiwaczu. Nie ma sensu inwestować w 20 litrową maszynę jak się ma trzy krzewy i dwa drzewka. Według mnie to kryterium jest podstawowe :-)

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 23, 2013 11:07 am 
Nowy użytkownik

Odświeżam temat. Również uważam, że pojemność dobrego opryskiwacza powinna być uzależniona od powierzchni oprysku. Natomiast wygoda użytkowania to już kwestia tego, kto co lubi.

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 25, 2014 1:10 pm 
Nowy użytkownik

Hej to jaki mi byście polecili opryskiwacz ? mam około dwudziestu krzewów w swoim ogrodzie to jaka pojemność takiego opryskiwacza była by najlepsza? Zastanwawiam się nad 16 litrami czy to nie zadużo? jeżeli chodzi o sprzęt to znalazłem go tutaj agromag.pl/ . Macie jakieś sugestie? powoli szukję sie na zakupy i chcę uzupełnić pewne braku w sprzęcie. dzięki za podpowiedzi.

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 26, 2014 10:25 am 
Nowy użytkownik

Jeżeli szukasz opryskiwacza o pojemności 16 litrów, w tej roli sprawdziłby się opryskiwacz plecakowy MIST 16 L. Z nieco mniejszych pojemnościowo polecamy opryskiwacz ciśnieniowy MIST 8 L

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 12:29 pm 
Nowy użytkownik

Na tej stronie: http://www.woliera-plandeki.pl/category/opryskiwacze/ znajduje się dość dobry artykuł na temat tego jak wybierać odpowiednie urządzenia typu opryskiwacze.
Generalnie warto jest moim zdaniem zainwestować w coś dobrej jakości. Dzięki temu będziecie mieli porządny sprzęt na lata. Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 30, 2014 12:16 pm 
Nowy użytkownik

Ja polecam opryskiwacze Solo - trochę droższe, ale jakość pierwsza: http://www.ibopl.pl/shop-opryskiwacze-solo/1/178/.

Tytuł:
PostNapisane: N cze 15, 2014 6:27 pm 
Nowy użytkownik

Cóż opryskiwacz Proline 3 lub 7 litrowy. Całkiem przyjemnie się używa. Nie jak te z bazaru co ledwo leci płyn. Cena też przyzwoita. Są też 16 litrowe, ale ich nie miałem przyjemności używać.

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 26, 2014 3:04 pm 
Nowy użytkownik

Myślę, że Hurtownia Rolnicza będzie miała w ofercie to czego potrzebujecie, bo mają tam bardzo dużo rzeczy. hurtowniarolnicza.pl/ tu macie link, zobaczcie ja sobie u niech zamawiam już od jakiegoś czasu i zawsze mi znajdą to, czego potrzebuje także Wam tez polecam :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1