Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 13, 2013 3:01 pm 
Nowy użytkownik

Chciałabym postawić w ogrodzie taki foliak jak te: http://ogrodosfera.pl/tunele-foliowe, ale zastanawiam się czy to dobry pomysł. Jesteście w stanie powiedzieć mi jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?

Ostatnio edytowano Śr lut 05, 2014 10:06 am przez ogrodniczka2, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 26, 2013 12:55 pm 
Nowy użytkownik

a do czego Ci on, taki duży potrzebujesz, co zamierasz w nim hodować? l]?

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 26, 2013 1:27 pm 
Nowy użytkownik

ogrodniczka 2 posiadam Tunel foliowy LEM A3 PCV 3,6 m.
Hodowałem w nim kiedyś pomidory :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 14, 2014 12:06 pm 
Nowy użytkownik

ja posiadam taki tunel http://dascompany.pl/namioty-i-szklarni ... 3x6-18m-2/, niestety nie widzę już twojego tunelu bo link jest stary. Ale podam ci zalety tego co ja mam to możesz sobie porównać.
Przede wszystkim to konstrukcja jest stalowa ocynkowana, która ma gwarancję 5 lat więc jest bardzo dobrze wykonana, wysokość tunelu ma aż 2,5m dzięki czemu rośliny ( przeważnie pomidory) nie dorastają do dachu i dzięki czemu nie ma możliwości poparzenie roślin. Okna w folii umieszczone są na górze, dzięki czemu jest lepsza cyrkulacja powietrza bo ciepłe zawsze unosi się do góry, folia montowana jest na rzepy do dołu konstrukcji, konstrukcja łączona na śruby dzięki czemu mogę tunel przenosić bez konieczności demontażu, filia jest wykonana z 4 warstw cienkiej folii a między nimi jest zatopiona siateczka nylonowa która wzmacnia ją. Folia jest zielona i przepuszcza 90% światła, jest 4 sezonowa. To chyba wszystkie zalety, a wady? jak na razie nie odkryłam!

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 02, 2014 9:52 am 
Nowy użytkownik

Strona się nie wczytuje, ale takie tunele foliowe kupuje się aby uprawiać w nich rośliny, wtedy są tam sprzyjające warunki do wzrostu rślin.

Tytuł: tunel
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 12:55 pm 
Nowy użytkownik

Witam, no sam jakiś czas temu pytałem na forach gdzie takie tunele zamawiać ;D Dużo osób mi wtedy polecało stronę www.tunelefoliowe.pl. Sprawdziłem, zamówiłem i jestem zadowolony. Sprawny kontakt, szybka transakcja, duży wybór tuneli. Można dobrać coś sobie pod każdy typ upraw.

PostNapisane: Śr lis 23, 2016 3:05 pm 
Nowy użytkownik

Witam wszystkich forumowiczów :D czytam trochę Wasze opinie i postanowiłam podzielić się z Wami moimi doświadczeniami. Ja zakupiłam sobie takie niewielki tunelik w sklepie internetowym z drzwiami i jestem bardzo zadowolona. Szybki montaż i cena też nie jest zbyt wygurowana, dostępne w wielu kolorach, gorąco polecam. :roll:

Strefa czasowa: UTC + 1