Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 07, 2013 1:25 am 
Nowy użytkownik

Witam wszystkich
Chcial bym sie dowiedziec od bardziej doswiadczonych ogrodnikow, poniewaz jestem totalnym amatorem:)
Ostatnio jakis miesiac temu jadlem jablka sprowadzane z Argentyny i tak mi zasmakowaly, ze wyjalem z jednego 3 pestki wykopalem maly dolek w ogrodku i wrzucilem je do niego po czym zasypalem nie spodziewajac sie, ze w ogole wyrosna, az tu nagle ku mojemu zdziwieniu po niecalych 2 tygodniach widze, ze cos zaczyna wychodzic:), no wiec zaczalem podlewac systematycznie codziennie okolo litr wody, az tu nagle widze, ze druga pestka wypuscila.
I tutaj wlasnie jest moj problem, bo teraz po okolo 4 tygodniach drzewka maja po 1-2 cm wysokosci i sa oddalone od siebie o zaledwie 1 centymetr, wiec chcial bym sie dowiedziec od kogos bardziej doswiadczonego:
Czy wyrwac jedno z nich
Czy sprobowac przesadzic gdzies dalej, tylko czy jak sproboje je lekko wyciagnac, to czy sie urwie i czy nie naruszy tego obok, bo podejrzewam, ze jak bym chcial je z korzeniami wyjac to bym musial lekko odkopac, co moglo by sie skonczyc zepsuciem obu?
Czy moze po prostu zostawic tak jak jest i jesli sie rozrosna to sie jakos same przesuna czy sie zlacza i beda rosly obok siebie jak "blizniaki syjamskie" ?:)
Z gory dziekuje za odpowiedz

Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 01, 2013 3:02 pm 
Nowy użytkownik

Zostaw! :) Zrosną się i nie będzie ryzyka! A najlepiej potraktuj jeszcze drzewka delikatnym nawozem ;)

Tytuł: :)
PostNapisane: So lip 06, 2013 1:46 am 
Nowy użytkownik

Niestety wyszla 3 pestka w odleglosci 1mm od teog pierwszego drzewka wiec ja wyrwalem, a to pierwsze zaczalem wykopywac i niestety urwalo sie tuz przy korzeniu, przesadzilem ale wiedzialem juz z gory, ze nic z tego nie bedzie, na szczescie, to ktore wyszlo drugie jak na razie sie trzyma, powbijalem w kolo niego dosc gesto patyki zeby odslonic od wiatru, mam nadzieje tylko, ze nie uszkodzilem korzeni, no ale zobaczymy co z tego bedzie. Wlasnie zastanawialem sie tez, czy jest mozliwe, zeby sie zrosly razem ze soba czy tez nie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 13, 2014 6:41 pm 
Nowy użytkownik

Korzenie raczej nie powinny się uszkodzić. W moim przypadku to się nigdy nie zdarzyło.

Strefa czasowa: UTC + 1