Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lip 30, 2014 4:17 pm 
Nowy użytkownik

Witam,

Czy w polsce można chodować borówkę amerykańską ? Podaję link dokładnie o jaką mi chodzi : http://plumeria.sklep.pl/borowka-ameryk ... adzonka-p9 . Jaki czas oczekiwania na rezultaty?

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 07, 2014 2:55 pm 
Nowy użytkownik

Cześć, myślę, że ten artykuł rozwiąże wątpliwości ;) http://www.zielonyogrodek.pl/uprawa-i-p ... rykanskiej

Ostatnio edytowano Pn sty 19, 2015 9:09 am przez bialyk, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So lis 15, 2014 1:28 pm 
Nowy użytkownik

A dlaczego niby nie można by było?

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 24, 2014 11:42 am 
Nowy użytkownik

Można sam mam w ogródku od kilku lat daje owoce.

PostNapisane: Cz sty 22, 2015 1:42 pm 
Nowy użytkownik

Posiadam borówkę amerykańską na działce od 4 lat. Kupiłem już 20 cm krzaczek na targach ogrodniczych w poznaniu (MTP Gardenia). Sprzedawca wyjaśnił mi co należy zrobić aby borówka dawała ładne owoce. Podstawą jest kwaśna ziemia. Można ją kupić praktycznie wszędzie. Koszt samego krzaka to około 20 zł + ziemia 10 zł. Po roku już miałem owoce. Z roku na rok jest ich coraz więcej. W tym roku dokupię jeszcze 2.

PostNapisane: Wt sty 27, 2015 11:54 am 
Nowy użytkownik

Moim zdaniem można, ale nie mam dużego doświadczenia. Mam ja u siebie na działce od 5 lat (2 różne odmiany) i bardzo fajnie rośnie.

PostNapisane: Pn mar 02, 2015 10:33 pm 
Nowy użytkownik

Borówka amerykańska jak amerykański samochód - daje u nas radę :) Jedyne ale to gleba. Ma być lekka i kwaśna, taka jak w sosnowym lesie. Wtedy najlepiej rośnie. Miałam 5 krzaków, niby rosły i owocowały ale marnie. W końcu straciłam do nich serce i poszły do krainy wiecznego kompostowania. U sąsiada też nie lepiej choć ten się zawziął i nawiózł kory sosnowej i piachu. Widać taka gleba nam się trafiła bo w okolicy jest ogromna plantacja i nie mają kłopotów.

Pozdrawiam,
Rena z Cookandlove.pl

Ostatnio edytowano Pt lip 07, 2017 5:55 pm przez rena24, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt mar 27, 2015 11:37 am 
Bywalec

A można jeszcze teraz wsadzić?

PostNapisane: Cz paź 13, 2016 10:55 am 
Nowy użytkownik

Borówkę można sadzić zarówno wczesną wiosną, latem jak i późną jesienią.
Krzewy kupowane w doniczkach przyjmą się cały sezon ogrodniczy. Jednak sadzone późną jesienią muszą być przygotowane do zimy.
Tutaj macie promocję na borówkę amerykańską:
http://floramis.pl/borowki-amerykanskie-51
Ja kupiłam krzaki w zeszłym tygodniu. Pogoda sprzyja w ukorzenianiu się roślin. A mniejsze krzaki łatwiej się przyjmują.

PostNapisane: So paź 22, 2016 7:07 pm 
Nowy użytkownik

Odnośnie borówki amerykańskiej to faktycznie dobrym terminem sadzenia jest wiosna oraz jesień. Lato bym odradzał. Z kolei niektóre rośliny jagodowe, takie jak np jagody kamczackie nawet zaleca się sadzić jesienia. Na wiosnę przyszłego roku będę miał w ofercie, także zainteresowane osoby mogą śmiało się kontaktować ze mną via forum lub telefonicznie. Postaram sie doradzić jak tylko będę mógł.

Pozdrawiam i oby nasze krzewy przetrwały zimę bez większego uszczerbku!
www.akademiaroslin.pl/borowka-amerykanska-sadzonki

PostNapisane: Śr mar 29, 2017 1:26 pm 
Nowy użytkownik

Jasne że można, ja posiadam i sobie chwale chociaż wiadomo że nie ma milionów, romanscy.net tutaj się zaopatruje i jestem bardzo zadowolony bo służą też dobrą kluczową radą

PostNapisane: Śr kwi 05, 2017 12:57 pm 
Nowy użytkownik

Pewnie, że można.

PostNapisane: Pn maja 29, 2017 1:49 pm 
Nowy użytkownik

Pod borówkę najlepiej przygotowywać stanowisko nawet rok wcześniej, gdy sadzimy na jesień np. nawóz zielony. Jak sadzisz na wiosnę, zawsze można wykopać na jesień dołki, dodać obornika, byle nie robić tego na wiosnę, podczas sadzenia. ;) Dużo ciekawych informacji możesz znaleźć tutaj http://jagodnik.pl/uprawa-borowki/ :)

PostNapisane: Pn lip 31, 2017 11:55 am 
Nowy użytkownik

sprawdz jak uprawiac borowke na blogu o tej smacznej roslince http://borowkaamerykanska.info

PostNapisane: Pt sie 11, 2017 10:18 am 
Nowy użytkownik

Ja na działce posiadam 4 krzaczki borówki amerykańskiej i już od 4 lat owocuje. To prawda, że borówka jest wymagająca, ale na szczęście u mnie daje sobie radę i z całą rodziną możemy się nią zajadać:)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1