Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 9:04 pm 
Nowy użytkownik

mam pytanie dotyczace ustawienia kompostownikow czy sa jakies przepisy dotyczace ustawienia kompostownika otwartgo na dzialce

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 16, 2010 9:40 am 
Nowy użytkownik

Szczerze mówiąc to nie wiem jaki przepis reguluje ustawienie kompostownika na działce,nawet nie przyszło mi to do głowy. Z ciekawości trzeba sprawdzić w wyszukiwarce. Jak ktoś coś znajdzie,to niech czym prędzej napisze na forum.

Tytuł:
PostNapisane: So sty 07, 2012 6:33 pm 
Nowy użytkownik

Przepisu konkretnego nie znalazłam, natomiast znalazłam gdzie powinien stać kompostownik. :)
Miejsce przeznaczone na kompostownik powinno być lekko zacienione, osłonięte od wiatru, nie podmokle, ale w bliskim sąsiedztwie wody. Do ocienienia pryzmy korzystne jest sąsiedztwo brzozy, bzu czarnego, leszczyny, olszy, natomiast nie zaleca się drzew i krzewów iglastych. Aby korzenie drzew i krzewów nie wnikały do kompostu odległość ich od pryzmy powinna wynosić minimum 1,5-2,0 m. Dla uzyskania zacienienia pryzmy można również w pobliżu jej posadzić cukinię lub dynię, albowiem liście tych roślin dając wystarczająco dużo cienia jednocześnie przepuszczają odpowiednio dużo powietrza.

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2012 6:29 pm 
Site Admin

Z tą lokalizacją to nie do końca tak jak piszą w linku

Prawo budowlane dotyczy konstrukcji związanych z gruntem

A nie dotyczy np ustawienia drewnianej budy dla psa, namiotu, leżaka czy kompostownika plastikowego, gdyż są to przedmioty przenośne.

Często prawnicy podaję te przepisy bo to jedyne miejsce w polskim prawodawstwie , gdzie mowa o kompostownikach.

Niemniej jednak zachowanie 2 lub 3 metrów od granicy sąsiada może być w dobrym tonie

Tytuł:
PostNapisane: So lis 03, 2012 3:34 pm 
Nowy użytkownik

Rolmarket napisał(a):
Szczerze mówiąc to nie wiem jaki przepis reguluje ustawienie kompostownika na działce,nawet nie przyszło mi to do głowy. Z ciekawości trzeba sprawdzić w wyszukiwarce. Jak ktoś coś znajdzie,to niech czym prędzej napisze na forum.

tez o niczym takim nie slyszalam ...

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 12, 2012 3:55 pm 
Nowy użytkownik

ja mam kompostownik na działce przy domu, schowany za garażem, nikt oprócz miejscowych kotów nie wie, że tam jest, więc i nikomu nie przeszkadza :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 13, 2012 12:01 am 
Nowy użytkownik

Ja też używam "przenośnego" plastikowego kompostownika na działce za domem i nikt o to się nie czepia :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 13, 2012 8:59 am 
Nowy użytkownik

ja mam własny wybieg z kurami i tam tato zrobił skrzynkę na kompostownik. Kury są zadowolone a i nam to pasuje.

PostNapisane: Cz lis 15, 2012 2:13 pm 
Nowy użytkownik

j.wisniewski napisał(a):
mam pytanie dotyczace ustawienia kompostownikow czy sa jakies przepisy dotyczace ustawienia kompostownika otwartgo na dzialce

W naszym Państwie na wszystko może się znaleźć przepis, a o tym nawet nie pomyślałam, a chyba trzeba, bo przecież nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania...

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 26, 2012 1:35 am 
Nowy użytkownik

oczywiście, że może, ale o ile jakiś upierdliwy sąsiad z jeszcze bardziej upierdliwym urzędnikiem się nie uczepią, to nie ma żadnego problemu prawnego w tej kwestii

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 26, 2012 7:12 pm 
Nowy użytkownik

Bez sensu. Czemu ktoś ma mi dyktować co mogę robić na swojej działce?

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 27, 2012 1:22 pm 
Nowy użytkownik

bo takie jest polskie prawo moja droga;p

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 05, 2012 12:28 pm 
Nowy użytkownik

ja też mam kompostownik na działce. Jak stał tak stoi.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 11, 2013 2:04 pm 
Spójżcie z drugiej strony - to sąsiad wam stawia kompostownik przy płocie, np 2 metry od miejsca gdzie wy obok domu macie taras drewniany. Nie irytowalibyście się? :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 19, 2013 12:26 pm 
Nowy użytkownik

Wiesz co, u nas to działka przy działce stoi i wszyscy mają kompostowniki mniej więcej w tym samym miejscu, na tyłach działki i choć niemal pod płotem sąsiada, to nikt się nie rzuca, bo wszyscy tak mają :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1