Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt paź 09, 2015 7:45 pm 
Nowy użytkownik

Witam Państwa
Piszę ponieważ nie jestem za bardzo doświadczonym ogrodnikiem, w zasadzie to moje pierwsze przygotowanie swojego ogrodu to zimy. Tu jest problem bo nie wiem za bardzo jak się za to wziąć ? Jakie rośliny sadzi się na jesień / zimę , czy ziemię trzeba czymś spryskiwać czy coś podobnego ?

Będę wdzięczny za każdą pomoc !

PostNapisane: Wt paź 13, 2015 9:36 am 
Nowy użytkownik

Na zimę trzeba zabezpieczyć drzewa jeśli takie masz.

PostNapisane: Cz lis 26, 2015 9:04 am 
Nowy użytkownik

Najlepiej to wszystkie rośliny zabezpieczyć, worek założyć na koronę a pień od dołu owinąć streczem.

PostNapisane: Śr gru 23, 2015 10:02 pm 
Nowy użytkownik

Dobrze byłoby zabezpieczyć drzewa. przekopać glebę, usunąć co niepotrzebne. Resztę zrobić w marcu

www.kosmaczewski.eu/

Ostatnio edytowano Śr maja 11, 2016 10:11 am przez Ogrodniczka20, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn lut 22, 2016 9:08 pm 
Nowy użytkownik

Ja zawsze zakładam osłonki na drzewka, które są jeszcze młode, a poza tym wszystkie drzewka bielę wapnem.

http://exclusivedecking.com.pl deski tarasowe

Ostatnio edytowano Pn lip 25, 2016 2:41 pm przez olkaa34, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: Pn lut 29, 2016 9:35 pm 
Nowy użytkownik

Ja na przyszłą zimę przeprowadzam się w koncu do własnego domu to też muszę wiedzieć bo zielonego pojęcia nie mam :)
______
pozycjonowanie stron kraków pozycjonowanie stron katowice

PostNapisane: Pt kwi 29, 2016 10:18 am 
Nowy użytkownik

O ile mi wiadomo to nikt nie sadzi żadnych roślin na zimę:)

http://www.markop.biz.pl/

Ostatnio edytowano Wt sie 02, 2016 4:21 pm przez hubek23, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt lip 15, 2016 2:19 pm 
Nowy użytkownik

Zima ma to do siebie, że nie wybacza nam żadnego błędu w ogrodzie, dlatego warto czytać, pytać, radzić się tam gdzie wiedzą o co cho ;p http://ogrodymix.pl Rok temu mój ogród wyglądał niestety fatalnie, a smutek był tym większy, ponieważ bo wcześniejszym sezonie miałem podobną sytuację przez zupełne zaniedbania, niestety efekt był ten sam ;/

PostNapisane: Pt sie 26, 2016 2:11 pm 
Nowy użytkownik

Chcielibyśmy wydzielić 3-4 ary z działki pod uprawy - warzywa gruntowe. W jaki sposób przygotować glebę, aby dała w przyszłym roku plony. Chodzi o marchew, rzodkiewkę, szczypior, natka pietruszki, ogórki itd.

PostNapisane: Pn sie 29, 2016 9:07 pm 
Nowy użytkownik

Należy przekopać glebę jesienią, następnie kompost, obornik lub nawóz zielony. Bynajmniej ja tak robię.

PostNapisane: Pt wrz 02, 2016 7:41 am 
Nowy użytkownik

Zima to czas niedoboru takich pierwiastków jak fosfor czy potas. Szczególnie fosfor który w niskich temperaturach jest dostępny w niewystarczających ilościach. Fosfor to niezbędny element dla rośliny przy produkcji energii. Jego niedobór może więc prowadzić do ograniczonej wegetacji wiosnom i latem. Może przełożyć się więc na zmniejszone owocowanie. Pełniejszy tekst na ten temat znajdziesz w dziale z poradami na Green Eco Poland. Masz tam też opisane w jaki sposób najlepiej stosować poszczególne preparaty, aby przyniosły jak najlepszy efekt

PostNapisane: Pt wrz 23, 2016 2:53 pm 
Nowy użytkownik

Dołączam się do powyższych wypowiedzi, w pierwszej kolejności zabezpiecz wszystkie krzewy, drzewka które masz w ogrodzie. Można kupić zimową agrowłókninę i je okryć lub specjalne kaptury ochronne. Jeżeli masz trawę, iglaki itp. wtedy obowiązkowo kup nawóz typowo jesienny bez dodatku azotu, tylko z dużą ilością potasu i fosforu. Również jak masz pociągniętą linię kroplującą, albo posiadasz jakiś inny system nawadniający ważne jest żeby nie została wewnątrz woda, po prostu należy ją wydmuchać, ale to już są sprawy techniczne.

PostNapisane: Cz paź 13, 2016 10:47 am 
Nowy użytkownik

Tutaj masz artykuł na temat zabezpieczenia roślin przed zimą w ogrodzie i na tarasie. Często zapominamy o roślinach na tarasie i balkonie, a te wymagają większych nakładów pracy przed mrozem.
http://wiciokrzewy.pl/zabezpieczanie-roslin-na-zime/

PostNapisane: Pn lis 28, 2016 2:30 pm 
Nowy użytkownik

A jakie rośliny mozna zimą posadzić?

PostNapisane: Wt gru 06, 2016 10:36 pm 
Nowy użytkownik

Generalnie nie powinno się żadnych - przy ujemnych temperaturach bardzo trudno o rozwój w początkowych etapach życia rośliny. Ponadto - grunt również jest sporą przeszkodą, większość substancji odżywczych znajdzie się poza zasięgiem młodych korzeni.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1